top of page

DİŞ EKSİKLİĞİ

Holident olarak alanında uzman diş hekimleriyle çalışmaya öncelik veriyoruz. Diş kaybıyla sonuçlanabilen diş eti rahatsızlıkları için periodontoloji uzmanımız Dr.Dt.Tonguç Kavasoğlu'ndan bir randevu alabilirsiniz. 

dis-eti-hastaliklari.jpg

Belirti ve sonuçlar

· Ağız kokusu · Diş etlerinde kızarma · Diş fırçalarken kanama  

· Diş kaybı · Diş eti çekilmesi 

Düzenli diş fırçalamanıza rağmen diş eti rahatsızlığı konusunda belirtilere sahip olabilir ve bir tedaviye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Şeker hastalığı ve sigara başlıca etkenler olmakla birlikte çoğu zaman basit bir diş taşı temizliği rahatsızlığınızı sonlandırabilir. Bazen aşağıdaki gibi daha komplike tedaviler olumsuz sonuçları engelleyebilir. 

Bone Grafting

Flap Operasyonu

Yumuşak Doku Tedavisi

Göze çarpan belirtiler nelerdir?

Fırçalama sırasında kanama, dişlerden uzaklaşan diş etleri, ağız kokusu, kızarıklık ve diş etlerinin şişmesi, diş etlerinin çekilmesi. Düzenli olarak fırçalayın ve diş ipi kullanın, sigara içmekten uzak durun ve gülümsemenizin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için düzenli diş ziyaretleri planlayın.

 

Ölçeklendirme ve cilalama ne kadar sürer? Diş hijyeninize düzenli bir katılımcı olarak bakarsanız, bu işlemi kolaylaştırır (30-45 dakika). Sertleşmiş daha büyük tortularla, bunların çıkarılması daha uzun sürebilir, bu nedenle temizliğiniz daha uzun sürebilir. Prosedürler nelerdir? Diş temizliği sırasında diş hekimi diş eti hastalıklarına, zayıf estetiğe ve daha fazlasına neden olan potansiyel olarak zararlı plak, taş ve lekeleri çıkarır. Ölçek ve lehçe işlemi için ortak adımlar şunlardır:

· Ölçeklendirme: Elde taşınan alet yardımıyla sert kalkülüs çıkarılacaktır. Daha büyük miktarlarda tarter diş hekimi, daha büyük parçaları hafif bir titreşim kullanarak kaldıran bir ultrasonik ölçekleyici kullanabilir. · Cilalama: Lekeleri gidermek için diş üzerinde profilaksi macunu sıkılır. Böylece dişte plak birikimi için daha zor hale getirin ve parlak bir gülümsemenin keyfini çıkarmanıza izin verin.

· Florür: Tavsiye olarak, minerali güçlendirmek için ölçeklendirme ve parlatma işleminden sonra florür seçilebilir. Diş hekimi, diş çürümesine neden olan asit saldırılarına direnmede çok önemli olan florür çözeltisini uygulayacaktır.

Acı veriyor mu?

Birkaç rahatsızlık hissi olabilir, ancak birçok insan sadece birkaç saniye sürdüğü için aldırmaz. Parlak tarafta, bu kısa süreli tedavi diş etlerinizi ve dişlerinizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olur ve diş eti hastalığı, boşluklar ve ağız kanseri gibi sorunların erken tespit edilmesini sağlar.

 

Periodental hastalığın risk faktörleri nelerdir?

Düzensiz diş bakımına ek olarak, bunlar periodental hastalık riskini artıran faktörlerdir: Sigara içmek veya çiğneme tütünü kullanmak, diyabet, bazı ilaç türleri, artık uygun olmayan köprüler, eğri dişler, eski dolgular, hamilelik katkıda bulunan faktörler olabilir.

bottom of page